Druhé najzelenšie hlavné mesto v Európe, moderné štvrte navrhnuté svetovými architektmi, špičkové umenie a množstvo kaviarní a reštaurácií v historickom centre. To všetko je súčasťou jedinečnej atmosféry moderného mesta na Dunaji.

SKVELÉ JEDLO V UFE, 85 METROV NAD ZEMOU

SKVELÉ JEDLO V UFE, 85 METROV NAD ZEMOU

Známy Most SNP v Bratislave nemusíte obdivovať len zvonku. Vyvezte sa na jeho vrchol, kde sa vo výške 85 metrov nad hladinou Dunaja nachádza reštaurácia UFO špecializovaná na stredomorskú a ázijskú kuchyňu. Priamo od stola máte mesto ako na dlani. Historické budovy v objatí Dunaja a moderných výškových stavieb majú obzvlášť silnú atmosféru najmä večer.

SVETOVÉ UMENIE V SPOJENÍ S PRÍRODOU

SVETOVÉ UMENIE V SPOJENÍ S PRÍRODOU

Dramatická poloha galérie Danubiana, ako aj atraktívne výstavy, sú dva hlavné dôvody, prečo Danubianu odporúčajú najprestížnejšie svetové bedekre a turistické portály. Svoje diela tu vystavovali svetoví umelci ako Joan Miró, Sam Francis či Lucebert. Výnimočnou je tiež prechádzka po streche múzea. Pohľad na Bratislavu, Malé Karpaty a majestátny tok Dunaja pri západe slnka je nezabudnuteľným zážitkom.

OBĽÚBENÉ MESTO Rakúsko-Uhorskej kráľovnej MÁRIE TERÉZIE

OBĽÚBENÉ MESTO Rakúsko-Uhorskej kráľovnej MÁRIE TERÉZIE

Bratislavský hrad v tvare obráteného stolčeka bol svedkom mnohých historických udalostí. Po rozsiahlej rekonštrukcii má dnes opäť podobu barokového reprezentačného sídla, ktorú mu vtlačila Mária Terézia v druhej polovici 18. storočia. Jeho nádvoria dnes ožívajú koncertmi klasickej hudby, ale aj divadelnými predstaveniami. Jeden z najkrajších výhľadov na mesto si užijete z jeho východnej terasy. Od nej je to len na skok do barokovej francúzskej záhrady obnovenej podľa pôvodných plánov architekta Márie Terézie.

Tretia NAJZELENŠIA METROPOLA EURÓPY

Tretia NAJZELENŠIA METROPOLA EURÓPY

Už v minulosti bola zeleň pre Bratislavu prioritou. Jeden z najstarších verejných parkov v strednej Európe sa dnes volá Sad Janka Kráľa a nájdete ho na petržalskej strane Dunaja. Môžete sa v ňom túlať chodníčkami, obdivovať mohutné dvestoročné platany alebo nájsť sochu svojho znamenia zverokruhu. Medzi ďalšie parky v centre mesta, ktoré nadväzujú na dlhú tradíciu, patria aj Medická záhrada, Horský park alebo Prezidentská záhrada.

TRADIČNÉ UMENIE V MODERNEJ ŠTVRTI

TRADIČNÉ UMENIE V MODERNEJ ŠTVRTI

Spojenie promenády pri obchodnom centre, nábrežia a námestia smerujúceho k divadlu je výnimočným mestským prvkom. Súčasťou štvrte, ktorá sa rozrastá na moderné centrum Bratislavy, je aj nová budova Slovenského národného divadla obložená bielym travertínom a nákupné stredisko Eurovea. Nájdete tu nielen vychytené módne značky, ale popri nákupoch sa môžete občerstviť v kaviarňach alebo reštauráciách na príjemnej promenáde na nábreží Dunaja.

Viac tipov ako si užiť Bratislavu na www.visitbratislava.com

Viac tipov ako si užiť Bratislavu na <a href='https://www.visitbratislava.com' target='_blank'>www.visitbratislava.com</a>